Hizmet Sözleşmesi

 

Madde 1 - Taraflar

1-) ROKSİ GRUP İNTERNET VE BİLGİ TEKNOLOJİLERİ bu sözleşmede "Emlakkobi" olarak anılacaktır,

2-) Emlakkobi.com üyesi yada emlakkobi.com ziyaretçisi bu sözleşmede "müşteri" olarak anılacaktır.

Madde 2 - Sözleşmenin Kabulu

İş Bu sözleşme, emlakkobi.com ürünlerinin satın alma işlemi sırasında "Hizmet sözleşmesini okudum ve kabul ediyorum" kutucuğunun işaretlenmesi ile kabul edilmiş sayılır.

Madde 3 - Tanımlamalar

Bu sözleşmede kullanılacak terimler aşağıda tanımlanmıştır.

3.1 Emlak Yazılım Hizmeti, Emlak Sitesi Hizmeti : emlakkobi.com üzerinden alınan ve ilan ekleyerek tanıtım yapmanızı sağlayan 1 yıl süre ile kiralanan web sitesi yazılımıdır.

3.2 Tema Hizmeti : emlakkobi.com müşterilerinin, kontrol panellerinden farklı tasarımları inceleyerek ücretli yada ücretsiz tasarımlardan seçerek kullanmasını sağlayan platformdur.

3.3 Ek Hizmetler : emlakkobi.com müşterinin emlak sitelerindeki ihtiyaç duyduğu eklenti,yazılım, hizmet amacıyla sunulan ek hizmetleri inceleyerek ücretli yada ücretsiz kullandıkları bölümdür.

3.4 Kullanıcı: Emlakkobi'nin müşterilerine tahsis ettiği websitesi veya Emlakkobi'ye ait  sunuculara erişen, veri akışı sağlayan kişilerdir.

3.5 Hosting:Emlakkobi tarafından sözleşme sonunda belirtilen süre kadar Müşteri’ye, Sunucu üzerinde, sözleşme sonunda belirtilen miktarda alan kiralanması ve bu alan aracılığı ile e-mail hesaplarının oluşturulması, web sitesinin barındırılması hizmetidir.

3.6 Sunucu:Emlakkobi'nin yönetimindeki Server (web sitesi sunumu ve e-mail hizmetlerini gerçekleştiren iş istasyonu, bilgisayar ve tüm ekipmanıyla birlikte) SUNUCU olarak anılacaktır.

3.7 Yönetici Paneli:Müşteri tarafından, web sitelerini yönetebildikleri, ilan ekleme/düzenleme/silme, müşteri kayıtlarını ekleme/düzenleme/silme, kullanıcı ekleme/düzenleme/yetkilendirme/silme ve diğer tüm kayıtlarını ekleyebildikleri, düzenleyebildikleri ve silebildikleri şifre ile erişilen platformdur.

3.8 Data : Müşteri tarafından yönetici paneli üzerinden girilen bilgiler, veriler, veritabanı kayıtları ve müşteri,firma kayıtları

Madde - 4 - Yazılım Kiralama ve Hizmet İçeriği

4.1 - Emlakkobi sunduğu emlak sitesi paketleri ile müşterinin internet üzerinden ilan ekleyerek tanıtım yapmalarını sağlayacaktır.

4.2 - Sunulan emlak sitesi paketleri daha önce emlakkobi.com web sitesinde ilan edilecek özelliklere ve ayrıcalıklara sahip olacak ve müşteri satın almak istediği paketi seçerek kullanmaya başlayabilecektir.

4.3- Sunulan emlak sitesi hizmeti ile müşteri internet üzerinden emlak ilanı yayınlayabilecek konumda olacaktır.

4.4- Emlakkobi emlak sitesi hizmetlerinde ilan ekleyebilme sınırları sabittir ve arttırabilmesi için üst paketlere veya kullanımda olan sınırsız paketler var ise sınırsız paketin satın alınması gerekmektedir.

4.5 - Emlak sitesinin hizmetlerinin tamamında web barındırma(Web Hosting) dahildir.

4.6 - Emlak sitesi hizmetlerinin belirli web alanı (dosya saklama alanı) kotaları mevcuttur. Bu kotalar daha sonra emlakkobi.com üzerinden ilan edilecektir. Ancak Emlakkobi.com dilediği zaman haber vermeksizin bu özellikleri arttırma veya düşürme hakkına sahip olacaktır.

4.7 - "Müşteri", Emlak sitesi hizmeti birlikte tema alanlarında sunuculacak ücretsiz temalar için herhangi bir ödeme gerektirmeksizin kullanılabilecek olup, aynı temanın farklı müşteriler tarafından kullanılması da mümkün olacağı için müşterinin temalar üzerinde hak iddia edemeyeceğini kabul,beyan ve taahhüt eder. "Müşteri", dilerse kendine özgün yeni bir tasarım hizmeti talep edilebilir istediği özgün ve özel temanın hazırlanabilmesi için gerekli hizmet bedelini ödeyeceğini kabul,beyan ve taahhüt eder.

4.8 - Yazılım kiralama süresi 1(Bir) yıl’dır. Müşterinin kusurundan yada müşteriden kaynaklanan hizmet kesintileri veya benzeri durumlar oluşması halinde hizmet süresi uzatılmaz. MÜŞTERİ’nin kendi kullanım tarafında (ev,iş ve diğer kullanım alanları)oluşacak yazılım, bilgisayar,işletim sistemi gibi tüm aksaklıkları gidermek MÜŞTERİ’nin yükümlülüğündedir.

4.9 - "Müşteri", satın aldığı emlak sitesi yazılımını, tema hizmetini ve talep ettiği her türlü eklentiyi kiraladığını, emlak sitesi yazılımı, kaynak kod, veritabanı, eklentiler, sunucular ve tema hizmeti üzerinden her hangi bir hak iddia edemeyeceğini kabul, beyan ve taahhüt eder.

Madde 5 - Hizmet Esasları ve Kullanım Koşulları ;

5.1 - Emlakkobi sunduğu hizmetlerin tamamı için bir bedel talep etme hakkına sahiptir. 

5.2 - Emlakkobi, 14 gün boyunca sunduğu demo kullanım ekranları hizmeti için süre bitiminin sonunda, müşteri ücretli sürüme geçmek istemediği taktirde, herhangi bir bedel talep etmez.

5.3 - Emlakkobi, sunduğu emlak sitesi hizmeti üzerinden yayınlanan içerik ve ilanlardan sorumlu olmayacaktır. Müşteri yayınladığı ilan ve içeriklerin Türkiye Cumhuriyet yasalarına uygunluğu kendi takip edecek ve buna göre işlem yapacaktır. "Müşteri", eklenen içeriklerin kendisinin sorumluluğunda olduğunu kabul,beyan ve taahhüt eder.

5.4- Emlakkobi, hiç bir şekilde müşterinin satışını yaptığı/kiraladığı emlaklardan yada sorunlarıyla ilgili sorumlu olmayacaktır. "Müşteri", bu işlemlerin tamamının kendisinin sorumluluğunda olduğunu kabul,beyan ve taahhüt eder.

5.6 - Emlakkobi, müşterinin satın aldığı emlak sitesi paketinin gereksinimlerini, müşterinin satın alma süresi boyunca sağlamakla yükümlüdür.

5.7 - Emlakkobi, müşterinin web sitesinin en az %99.5 erişebilir olmasını sağlamak için elinden geleni yapacaktır. %99.5 altındaki bir erişebilirlik nedeniyle müşterinin karşılaşabileceği akla gelebilecek herhangi bir sorunda Emlakkobi sorumlu olmayacaktır. Ancak %99.5 altındaki erişebilirlik sorunlarında kullanılamayan süreler müşterinin hesabına 3 katıyla tanımlanacaktır.

5.8 - Kullanılan sunucu kaynaklarının (işlemci,ram,hdd) yetersiz kalması veya web sitesi yoğunluğuna bağlı olarak ek kaynak gerektiren durumlar oluşması halinde gerekli kaynak tesisinden oluşan maliyetlerden "Müşteri" kendisinin sorumlu olacağını kabul,beyan ve taahhüt eder.

5.9 - Emlakkobi tüm verilerini yedeklemek ve güvenli bir şekilde yayınlamak doğrultusunda gereken çabayı gösterir. Ancak ortaya çıkabilecek sorunlar neticesinde sorumlu tutulamaz. "Müşteri", bu hususu kabul, beyan ve taahhüt eder.

5.10 - Sınırsız emlak sitesi paketleri 100 bin INODE (dosya ve klasör sayısı toplamı) ile sınırlıdır.

5.11 - Veritabanı hizmeti uzak sunucu (remote server) olarak kullanılamaz.

5.12 - Müşteri'nin aylık olarak kullanabileceği bant genişliği sınırsız olsa dahi, sunucunun ve altyapının sahip olduğu sınırlar vardır. Bu sınırlara ulaşılması halinde erişim sorunları yaşanabilir.

5.13 - Müşteri Emlakkobi'nin hizmetlerini sadece kanuna uygun işler için kullanabilir.

5.14 - Internet herkesin özgürce bilgi ve içerik paylaşabildiği bir ortamdır. Bu durum internet yoluyla elde edilecek bilgilerin doğruluğunun, güvenirliliğinin, yasalara ve genel ahlaka uygunluğunun garanti edilememesi sonucunu doğurmaktadır. Emlakkobi, kendisine yasal mercilerden aksi yönde talep gelmediği sürece, sistemine ulaşan bilgilerin doğruluğunu ve içeriğini kontrol etmemekte ve herhangi bir sansür uygulamamaktadır. Bu nedenden dolayı kullanıcılar, kendilerine internet kanalı ile ulaşacak bilgilerin doğruluğunu ve uygunluğunu kendileri kontrol etmek durumundadırlar. Kullanıcılar, kendilerine internet kanalı ile ulaşan bilgilerin içeriğinden ve doğru olmamasından meydana gelebilecek hiçbir zarardan dolayı Emlakkobi'yi sorumlu tutmayacağını "Müşteri" kabul,beyan ve taahhüt eder.

5.15 - "Müşteri" , Emlakkobi üzerinden alınan satın aldığı alan adı(domain) hizmetinin farklı bir firmaya aktarılabilmesi için transfer şifresi talep edebilir. Ancak Emlakkobi'den aldığı emlak sitesi hizmeti ile ilgili hak iddaa etmeyeceğini kabul,beyan ve taahhüt eder. "Müşteri", emlak sitesi yazılımı herhangi bir hak iddia edemeyeceğini kabul, beyan ve taahhüt eder.

Madde 6 - Müşterinin Yükümlülükleri;

Müşteri satın aldığı yada test ettiği emlak sitesi hizmeti için

6.1 - İlanlarını ve içeriklerinin tamamını kendisini ekleyeceğini kabul,beyan ve taahhüt eder.

6.2 - Sanal pos kullanabilmek için ilgili kurumlarla anlaşmalarını kendisi yapacağını kabul,beyan ve taahhüt eder.

6.3 - Satışını yaptığı/kiraladığı emlaklardan dolayı meydana gelebilecek her türlü ek işlemi kendisi üstleneceğini kabul,beyan ve taahhüt eder.

6.4 - Kullanıcı bilgilerini 3. şahışlarla paylaşmayacak, ancak paylaşması durumunda verileriyle alakalı sunulan tüm güvenliğin devredışı kalacağını kabul ettiğini kabul,beyan ve taahhüt eder. Bu nedenle meydana gelebilecek herhangi bir veri kaybı yada arıza sebebiyle Emlakkobi sorumlu tutulamaz. "Müşteri", bu hususu kabul, beyan ve taahhüt eder.

6.5 - "Müşteri", veritabanı temizleme işleminde "Sil" seçeneği ile işlem yaptığında tüm verilerin kalıcı olarak silineceğine dair uyarı almasına rağmen bu işleme devam etmesi durumunda silinen veriler için herhangi bir hak iddia etmeyeceğini  kabul,beyan ve taahhüt eder.

6.6 - Satın alınan emlak sitesi hizmetlerinin paket detaylarında bulunan yıllık ödeme tutarları, MÜŞTERİ’nin ödemesini hiç ya da vadesinde yapmaması ya da yapılan ödemede sorun yaşanması/çalıntı kredi kartı ile ödeme yapılmış olması v.b. durumlarda Emlakkobi, diğer hukuki hakları saklı olmak kaydıyla, alınan hizmeti herhangi bir bildirim olmaksızın derhal iptal edilebilecek ve/veya durdurabilecek ve/veya sınırlandırabilecektir. "Müşteri" bu hususu kabul,beyan ve taahhüt eder.

Madde 7 - Destek Koşulları ;

Sözleşme süresi boyunca,

7.1 - Emlakkobi, Yaşadığı sorunlarla ilgili destek vermek ve bu sorunları çözmesi konusunda yol göstermek zorundadır.

7.2 - Sorunlar sistemsel nitelik taşıdığı yada web sitesi erişimine engel olduğu durumlarda, Emlakkobi dosyalara müdahele için yazı destek sistemi üzerinden özel izin almak kaydıyla dosya ve verilerde değişiklik yapabilir. Ancak yapılan bu değişiklik neticesinde meydana gelebilecek aksaklıklardan sorumlu tutulamaz.

7.3 - Sunulan hizmetin çeşidine göre destek sistemine yönlendirebilir, yazılı onay talep edebilir.

7.4 - Emlakkobi, mümkün olduğu düşündüğü her konuda yeni eklentiler için destek verebilir ancak istenilen eklentinin hazırlanması için gerekli olan çalışma gününe bağlı olarak ek ücret isteyebilir. T

7.5 - Emlakkobi, yazılım altyapısının desteklemediği veya Emlakkobi'nin uygun bulmadığı tüm ek yazılım taleplerini, entegrasyon taleplerini reddetme ve bu talepler için hizmet vermeme hakkına sahiptir.

7.6 - Emlakkobi, özel yazılım desteği bulunmayan emlak sitesi hizmetlerinde tema ve diğer alanlarda değişiklik için destek hizmeti sunmamaktadır. Bu gibi durumlarda özel yazılım desteği özelliğinin bulunduğu paketlere geçiş yapılması istenecektir.

7.7 - Emlakkobi, Telefon üzerinden destek seçeneği olan paketler için yazılı onay yada detaylı bilgi gerektirmeyen konular için telefon üzerinden destek ve anlatımlar yapmakla mükelleftir. Ancak sorunun yada alınan hatanın detaylı gösterilmesi veya yazılı onaya ihtiyaç duyulacak bir işlemin söz konusu olması durumunda mutlaka destek talebi sistemine yönlendirilecek ve yazılı talep oluşturulması istenecektir.

7.8 - Destek talepleri üzerinde yapılan yazışmaların tamamı özel yazışmalar olup bu yazışmalar resmi makamlarca istenmediği sürece gerek "müşteri", gerekse Emlakkobi tarafından ifşa edilemez. "Müşteri" bu hususu kabul,beyan ve taahhüt eder.

Madde 8 - Gizlilik

8.1 Emlakkobi, data güvenliğini önemsemekte ve bu hususta gerekli olan tüm tedbirleri almaya özen göstermektedir. "Müşteri", emlak sitesi paketleri kullanarak iş bu sözleşmenin Gizlilik ilkelerine ve hükümlerine uygun olarak davranacaklarını kabul, beyan ve taahhüt ederler.

8.2 Emlakobi, müşteri'nin yönetici paneli üzerinden girmiş olduğu dataları hiçbir şekilde herhangi bir kapsamda kullanmayacak, üçüncü şahıslarla paylaşmayacaktır. Emlakkobi, bu dataların gizliliğini ve güvenliğini elinden geldiğince korumaktadır.

8.3 Emlakkobi, aşağıda sayılan hallerde ise işbu gizlilik hükümleri dışına çıkarak müşteriye ait dataları üçüncü kişilere açıklayabilecektir. Bu durumlar;

8.3.a Hukuk kurallarının getirdiği zorunluluklara uyulmasının gerektiği haller,

8.3.b Yetkili idari ve/veya adli makamlar tarafından usuli yöntemine uygun olarak yürütülen bir araştırma veya soruşturma doğrultusunda kullanıcılarla ilgili bilgi talep edilmesi halleri,

8.4 Emlakkobi, müşteri'nin yönetici paneli üzerinden "Herkese Açık" bir şekilde yayınlanmış ve sitesini ziyaret eden kullanıcılar tarafından erişilebilen dataların gizliliğinden sorumlu tutulamaz. "Müşteri"  bu hususu kabul,beyan ve taahhüt eder.

8.5 Emlakkobi, müşteri'nin yönetici paneli üzerinden yetkilendirdiği kullanıcılar tarafından ulaşılabilen dataların gizliliğinden ve güvenliğinden sorumlu tutulamaz. "Müşteri" bu hususu kabul,beyan ve taahhüt eder.

8.6 Emlakkobi, hack, yasadışı erişim ve siber saldırılar neticisinde oluşabilecek data kaybı ve dataların açığa çıkması halinde sorumlu tutulamaz. "Müşteri" bu hususu kabul,beyan ve taahhüt eder. Emlakkobi, bu tarz girişimleri önlemek için gerekli tedbirleri almaya özen göstermektedir.

8.7 Emlakkobi, Müşteri'nin Müşteri Yükümlülükleri 6.4 maddesinde belirtilen hususlara aykırı davranması halinde oluşabilecek data kaybı ve dataların açığa çıkması halinde Emlakkobi sorumlu tutulamaz. "Müşteri" bu hususu kabul,beyan ve taahhüt eder.


Madde 9 - Yazılımın Mülkiyeti

9.1 - Sunulan emlakkobi yazılımı, yazılım kaynak kodları, temalar, tasarımlar, özel tasarım hizmeti, ücretli yada ücretsiz olan diğer tüm ek yazılım, eklenti, yazılım özelliği vb. hizmetlerin mülkiyeti Emlakkobi'ye ait olup, "Müşteri" bu hizmetler üzerinde herhangi bir hak iddia edemeyeceğini kabul,beyan ve taahhüt eder.

9.2 - Yazılım kiralama hizmeti Emlakkobi’nin sunucularında barındırılır. Emlakkobi dışında hiç kimse FTP erişimine, kaynak kodlarına müdahaleye,veritabanına erişim ve müdahale yetkisine sahip değildir. Yazılım kaynak kodları, veritabanı ve mülkiyeti Emlakkobi kontrolü ve erişiminde olup her hakkı saklıdır. "Müşteri" kaynak kodları ve veritabanı üzerinde kira karşılığı yararlanma hakkı dışında hiçbir hakka sahip olmadığını kabul,beyan ve taahhüt eder. Kaynak kodlarının, temaların ve ek hizmetlerin kendisine verilmesini talep edemeyeceğini kabul, beyan ve taahhüt eder.

9.3 - Emlakkobi, "Müşteri" ye ait içeriğin 30 günlük yedeklerini her zaman alır ve saklar. Kiralama süresi bitiminde "Müşteri" kiralamayı sonlandırmak ister ise "Müşteri"’ye ait veritabanında yer alan ilan,üye ve diğer verilerinin hizmet bitimindeki son güncel halinin bir kopyasını XML veya EXCEL yolu ile 7 (yedi) gün içinde müşterinin yazılı olarak talep etmesi halinde müşteriye verir. "Müşteri" verileri talep etmemesi durumunda veri güvenliği amacıyla sözleşme bitiminden 7 (yedi) gün sonra tüm içerikleri Emlakkobi sisteminden silinir. "Müşteri" kira süresinin bitiminde emlak sitesi hizmetini kiralamaya devam etmek isterse içeriğinde hiç bir değişiklik yapılmadan emlak sitesi hizmeti çalışmaya devam eder.Madde 10 - Sözleşmenin Süresi ve Diğer Yükümlülükler ;

10.1 - Mücbir Sebepler : İşbu Sözleşme kapsamında, doğal afetler, yangın, savaş, sivil ayaklanma, genel grev, yasal değişiklik halleri Mücbir Sebep sayılacak ve Mücbir Sebep halleri bunlarla sınırlı olacaktır. Mücbir Sebep halleri nedeniyle Tarafların bu Sözleşme’yi ihlal etmesi durumunda ihlalde bulunan Taraf bu ihlalinden dolayı sorumlu olmayacaktır. Mücbir sebepten etkilenen Taraf, yükümlülüklere ne ölçüde uyulmadığını ve uyulamayacağı süreyi, teknik açıdan mümkün olan en kısa zamanda, fakat her durumda mücbir sebep olayının ortaya çıkmasından itibaren en geç 1 (bir) hafta içerisinde yazılı olarak diğer Tarafa bildirecektir (“mücbir sebep bildirimi”). Söz konusu gecikme veya eksiklik sona ererse, mücbir sebepten etkilenen Taraf, mücbir sebep olayının sona erdiğini diğer Tarafa yazılı olarak derhal bildirecektir.Mücbir Sebep halinin etkisinin 1 (bir) aydan fazla sürmesi ve etkilenen Tarafın bu süreç içerisinde yükümlülüğünü yerine getirememesi halinde diğer Taraf Sözleşme’yi tek taraflı ve tazminatsız olarak feshedebilir.

10.2 - İşbu sözleşme sisteme kayıt olunmasıyla yada herhangi bir emlakkobi hizmetinin satın alınmasıyla devreye girer, hizmet alınmaya devam edildiği müddetçe geçerli olur.

10.3 - Uyuşmazlık halinde Alanya Mahkeme ve İcra Daireleri yetkilidir.

Bize Ulaşın

Çağrı merkezimiz
hafta içi (10:00 - 19:00) saatleri
arasında hizmet vermektedir.

0 (242) 252 00 07

Ödeme Güvenliği