Hizmet Sözleşmesi

 

Madde 1 - Taraflar

1-) ROKSİ GRUP İNTERNET VE BİLGİ TEKNOLOJİLERİ bu sözleşmede "Emlakkobi" olarak anılacaktır,

2-) Emlakkobi.com üyesi yada emlakkobi.com ziyaretçisi bu sözleşmede "müşteri" olarak anılacaktır.

Madde 2 - Sözleşmenin Kabulu

İş Bu sözleşme, emlakkobi.com ürünlerinin satın alma işlemi sırasında "Hizmet sözleşmesini okudum ve kabul ediyorum" kutucuğunun işaretlenmesi ile kabul edilmiş sayılır.

Madde 3 - Tanımlamalar

Bu sözleşmede kullanılacak terimler aşağıda tanımlanmıştır.

3.1 Emlak Yazılım Hizmeti, Emlak Sitesi Hizmeti : emlakkobi.com üzerinden alınan ve ilan ekleyerek tanıtım yapmanızı sağlayan platform olarak kullanılacaktır.

3.2 Tema Hizmeti : emlakkobi.com müşterilerinin, kontrol panellerinden farklı tasarımları inceleyerek ücretli yada ücretsiz tasarımlardan seçerek kullanmasını sağlayan platformdur.

3.3 Ek Hizmetler : emlakkobi.com müşterinin emlak sitelerini zengişleştirmek amacıyla sunulan ek hizmetleri inceleyerek ücretli yada ücretsiz kullandıkları bölümdür.

3.4 Kullanıcı: Emlakkobi'nin müşterilerine tahsis ettiği websitesi veya Emlakkobi'ye ait  sunuculara erişen, veri akışı sağlayan kişilerdir.

3.5 Hosting:Emlakkobi tarafından sözleşme sonunda belirtilen süre kadar Müşteri’ye, Sunucu üzerinde, sözleşme sonunda belirtilen miktarda alan kiralanması ve bu alan aracılığı ile e-mail hesaplarının oluşturulması, web sitesinin barındırılması hizmetidir.

3.6 Sunucu:Emlakkobi'nin yönetimindeki Server (web sitesi sunumu ve e-mail hizmetlerini gerçekleştiren iş istasyonu, bilgisayar ve tüm ekipmanıyla birlikte) SUNUCU olarak anılacaktır.

3.7 Yönetici Paneli:Müşteri tarafından, web sitelerini yönetebildikleri, ilan ekleme/düzenleme/silme, müşteri kayıtlarını ekleme/düzenleme/silme, kullanıcı ekleme/düzenleme/yetkilendirme/silme ve diğer tüm kayıtlarını ekleyebildikleri, düzenleyebildikleri ve silebildikleri şifre ile erişilen platformdur.

3.8 Data : Müşteri tarafından yönetici paneli üzerinden girilen bilgiler, veriler, veritabanı kayıtları ve müşteri,firma kayıtları

Madde - 4 - Hizmet İçeriği

4.1 - Emlakkobi sunduğu emlak sitesi paketleri ile müşterinin internet üzerinden ilan ekleyerek tanıtım yapmalarını sağlayacaktır.

4.2 - Sunulan emlak sitesi paketleri daha önce emlakkobi.com websitesinde ilan edilecek özelliklere ve ayrıcalıklara sahip olacak ve müşteri satın almak istediği paketi seçerek kullanmaya başlayabilecektir.

4.3- Sunulan emlak sitesi hizmeti ile müşteri internet üzerinden emlak ilanı yayınlayabilecek konumda olacaktır.

4.4- Emlakkobi emlak sitesi hizmetlerinde ilan ekleyebilme sınırları sabittir ve arttırabilmesi için üst paketlere veya kullanımda olan sınırsız paketler var ise sınırsız paketin satın alınması gerekmektedir.

4.5 - Emlak sitesinin hizmetlerinin tamamında web barındırma(Web Hosting) dahil olup, bu hosting hizmetlerinde kullanılabilecek trafik(bandwith) için herhangi bir limit uygulamayacaktır.

4.6 - Emlak sitesi hizmetlerinin belirli web alanı (dosya saklama alanı) kotaları mevcuttur. Bu kotalar daha sonra emlakkobi.com üzerinden ilan edilecektir. Ancak Emlakkobi.com dilediği zaman haber vermeksizin bu özellikleri arttırma veya düşürme hakkına sahip olacaktır.

4.7 - Emlak sitesi hizmeti birlikte tema alanlarında sunuculacak ücretsiz temalar herhangi bir ödeme gerektirmeksizin kullanılabilecek olup, aynı temanın farklı müşteriler tarafından kullanılması da mümkün olacağı için müşteri temalar üzerinde hak iddia edemeyecektir. Müşteri dilerse kendine özgün yeni bir tasarım hizmeti talep edilebilir istediği özgün ve özel temanın hazırlanabilmesi için ek ücret talep edilecektir.


Madde 5 - Hizmet Esasları ve Kullanım Koşulları ;

5.1 - Emlakkobi sunduğu hizmetlerin tamamı için bir bedel talep etme hakkına sahiptir.

5.2 - Emlakkobi 14 gün boyunca sunduğu demo kullanım ekranları hizmeti için süre bitiminin sonunda, müşteri ücretli sürüme geçmek istemediği taktirde, herhangi bir bedel talep etmeyecektir.

5.3 - Emlakkobi, sunduğu emlak sitesi hizmeti üzerinden yayınlanan içerik ve ilanlardan sorumlu olmayacaktır. Müşteri yayınladığı ilan ve içeriklerin Türkiye Cumhuriyet yasalarına uygunluğu kendi takip edecek ve buna göre işlem yapacaktır.

5.4- Emlakkobi, hiç bir şekilde müşterinin satışını yaptığı/kiraladığı emlaklardan yada sorunlarıyla ilgili sorumlu olmayacaktır, bu işlemlerin tamamı müşterinin sorumluluğunda olacaktır.

5.6 - Emlakkobi, müşterinin satın aldığı emlak sitesi paketinin gereksinimlerini, müşterinin satın alma süresi boyunca sağlamakla yükümlüdür.

5.7 - Emlakkobi, müşterinin web sitesinin en az %99.5 erişebilir olmasını sağlamak için elinden geleni yapacaktır. %99.5 altındaki bir erişebilirlik nedeniyle müşterinin karşılaşabileceği akla gelebilecek herhangi bir sorunda Emlakkobi sorumlu olmayacaktır. Ancak %99.5 altındaki erişebilirlik sorunlarında kullanılamayan süreler müşterinin hesabına 3 katıyla tanımlanacaktır.

5.8 - Kullanılan sunucu kaynaklarının (işlemci,ram,hdd) yetersiz kalması veya web sitesi yoğunluğuna bağlı olarak ek kaynak gerektiren durumlar oluşması halinde gerekli kaynak tesisinden oluşan maliyetlerden "müşteri" sorumlu olacaktır.

5.9 - Emlakkobi tüm verilerini yedeklemek ve güvenli bir şekilde yayınlamak doğrultusunda gereken çabayı gösterir. Ancak ortaya çıkabilecek sorunlar neticesinde sorumlu tutulamaz. "Müşteri" talep ederse, kendisinin sağlayacağı farklı bir platform'a dosyalarının yedeklenmesini talep edebilir. Yedekleme maliyetlerinden "müşteri" sorumlu olacaktır.

5.10 - Sınırsız emlak sitesi paketleri 100 bin INODE (dosya ve klasör sayısı toplamı) ile sınırlıdır.

5.11 - Veritabanı hizmeti uzak sunucu (remote server) olarak kullanılamaz.

5.12 - Müşteri'nin aylık olarak kullanabileceği bant genişliği sınırsız olsa dahi, sunucunun ve altyapının sahip olduğu sınırlar vardır. Bu sınırlara ulaşılması halinde erişim sorunları yaşanabilir.

5.13 - Müşteri Emlakkobi'nin hizmetlerini sadece kanuna uygun işler için kullanabilir.

5.14 - Internet herkesin özgürce bilgi ve içerik paylaşabildiği bir ortamdır. Bu durum internet yoluyla elde edilecek bilgilerin doğruluğunun, güvenirliliğinin, yasalara ve genel ahlaka uygunluğunun garanti edilememesi sonucunu doğurmaktadır. Emlakkobi, kendisine yasal mercilerden aksi yönde talep gelmediği sürece, sistemine ulaşan bilgilerin doğruluğunu ve içeriğini kontrol etmemekte ve herhangi bir sansür uygulamamaktadır. Bu nedenden dolayı kullanıcılar, kendilerine internet kanalı ile ulaşacak bilgilerin doğruluğunu ve uygunluğunu kendileri kontrol etmek durumundadırlar. Kullanıcılar, kendilerine internet kanalı ile ulaşan bilgilerin içeriğinden ve doğru olmamasından meydana gelebilecek hiçbir zarardan dolayı Emlakkobi'yi sorumlu tutamazlar.

5.15 - Emlakkobi üzerinden alınan alan adları istenirse başka bir firmaya taşınabilir ancak müşteri bu durumda Emlakkobi'den aldığı websitesi hizmetleri ile ilgili hak iddaa edemez. Alan adı taşınması durumunda müşteriye kaynak kod, yazılım dosyaları ve herhangi bir belge verilmeyecektir.

Madde 6 - Müşterinin Yükümlülükleri;

Müşteri satın aldığı yada test ettiği emlak sitesi hizmeti için

6.1 - İlanlarını ve içeriklerinin tamamını kendi ekleyecektir.

6.2 - Sanal pos kullanabilmek için ilgili kurumlarla anlaşmalarını kendisi yapacaktır.

6.3 - Satışını yaptığı/kiraladığı emlaklardan dolayı meydana gelebilecek her türlü ek işlemi kendisi üstlenecektir.

6.4 - Kullanıcı bilgilerini 3. şahışlarla paylaşmayacak, ancak paylaşması durumunda verileriyle alakalı sunulan tüm güvenliğin devredışı kalacağını kabul etmiş olacaktır. Bu nedenle meydana gelebilecek herhangi bir veri kaybı yada arıza sebebiyle Emlakkobi'yi sorumlu tutmayacaktır.

6.5 - Veritabanı temizleme işleminde "Sil" seçeneği ile işlem yaptığında tüm verilerin kalıcı olarak silineceğine dair uyarı almasına rağmen bu işleme devam etmesi durumunda silinen veriler için herhangi bir hak iddia etmeyecektir.

6.6 - Destek taleplerinde sorunu tanımlarken fiziken mümkün olmayan ifadeler kullanmadan, sorundan hemen önce yapılan son işlemi detaylı ve açık bir şekilde belirtecektir.

6.7 - Satın alınan emlak sitesi hizmetlerinin paket detaylarında bulunan yıllık ödeme tutarları, MÜŞTERİ’nin ödemesini hiç ya da vadesinde yapmaması ya da yapılan ödemede sorun yaşanması/çalıntı kredi kartı ile ödeme yapılmış olması v.b. durumlarda Emlakkobi, diğer hukuki hakları saklı olmak kaydıyla, alınan hizmeti herhangi bir bildirim olmaksızın derhal iptal edilebilecek ve/veya durdurabilecek ve/veya sınırlandırabilecektir. MÜŞTERİ bu hususu kabul eder.

Madde 7 - Destek Koşulları ;

Sözleşme süresi boyunca,

7.1 - Emlakkobi, Yaşadığı sorunlarla ilgili destek vermek ve bu sorunları çözmesi konusunda yol göstermek zorundadır.

7.2 - Sorunlar sistemsel nitelik taşıdığı yada web sitesi erişimine engel olduğu durumlarda, Emlakkobi dosyalara müdahele için yazı destek sistemi üzerinden özel izin almak kaydıyla dosya ve verilerde değişiklik yapabilir. Ancak yapılan bu değişiklik neticesinde meydana gelebilecek aksaklıklardan sorumlu tutulamaz.

7.3 - Sunulan hizmetin çeşidine göre destek sistemine yönlendirebilir, yazılı onay talep edebilir.

7.4 - Emlakkobi, mümkün olduğu düşündüğü her konuda yeni eklentiler için destek verebilir ancak istenilen eklentinin hazırlanması için gerekli olan çalışma gününe bağlı olarak ek ücret isteyebilir.

7.5 - Emlakkobi, yazılım altyapısının desteklemediği veya Emlakkobi'nin uygun bulmadığı tüm ek yazılım taleplerini, entegrasyon taleplerini reddetme ve bu talepler için hizmet vermeme hakkına sahiptir.

7.6 - Emlakkobi, özel yazılım desteği bulunmayan emlak sitesi hizmetlerinde tema ve diğer alanlarda değişiklik için destek hizmeti sunmamaktadır. Bu gibi durumlarda özel yazılım desteği özelliğinin bulunduğu paketlere geçiş yapılması istenecektir.

7.7 - Emlakkobi, Telefon üzerinden destek seçeneği olan paketler için yazılı onay yada detaylı bilgi gerektirmeyen konular için telefon üzerinden destek ve anlatımlar yapmakla mükelleftir. Ancak sorunun yada alınan hatanın detaylı gösterilmesi veya yazılı onaya ihtiyaç duyulacak bir işlemin söz konusu olması durumunda mutlaka destek talebi sistemine yönlendirilecek ve yazılı talep oluşturulması istenecektir.

7.8 - Destek talepleri üzerinde yapılan yazışmaların tamamı özel yazmışmalar olup bu yazışmalar resmi makamlarca istenmediği sürece gerek müşteri, gerekse Emlakkobi tarafından ifşa edilemez. Bu bilgiler herhangi bir nedenle ifşa edilirse, farklı platformlarda ekran görüntüsü ile veya farklı yöntemler ile paylaşıldığı tespit edilirse sözleşme feshedilmiş sayılır.

Madde 8 - Gizlilik

8.1 Emlakkobi, data güvenliğini önemsemekte ve bu hususta gerekli olan tüm tedbirleri almaya özen göstermektedir. Müşteri web sitesi paketleri kullanarak iş bu sözleşmenin Gizlilik ilkerine ve hükümlerine uygun olarak davranacaklarını kabul, beyan ve taahhüt ederler.

8.2 Emlakobi, müşteri'nin yönetici paneli üzerinden girmiş olduğu dataları hiçbir şekilde herhangi bir kapsamda kullanmayacak, üçüncü şahıslarla paylaşmayacaktır. Emlakkobi, bu dataların gizliliğini ve güvenliğini elinden geldiğince korumaktadır.

8.3 Emlakkobi, aşağıda sayılan hallerde ise işbu gizlilik hükümleri dışına çıkarak müşteriye ait dataları üçüncü kişilere açıklayabilecektir. Bu durumlar;

8.3.a Hukuk kurallarının getirdiği zorunluluklara uyulmasının gerektiği haller,

8.3.b Yetkili idari ve/veya adli makamlar tarafından usuli yöntemine uygun olarak yürütülen bir araştırma veya soruşturma doğrultusunda kullanıcılarla ilgili bilgi talep edilmesi halleri,

8.4 Emlakkobi, müşteri'nin yönetici paneli üzerinden "Herkese Açık" bir şekilde yayınlanmış ve sitesini ziyaret eden kullanıcılar tarafından erişilebilen dataların gizliliğinden sorumlu tutulamaz.

8.5 Emlakkobi, müşteri'nin yönetici paneli üzerinden yetkilendirdiği kullanıcılar tarafından ulaşılabilen dataların gizliliğinden ve güvenliğinden sorumlu tutulamaz.

8.6 Emlakkobi, hack, yasadışı erişim ve siber saldırılar neticisinde oluşabilecek data kaybı ve dataların açığa çıkması halinde sorumlu tutulamaz. Emlakkobi, bu tarz girişimleri önlemek için gerekli tedbirleri almaya özen göstermektedir.

8.7 Emlakkobi, Müşteri'nin Müşteri Yükümlülükleri 6.4 maddesinde belirtilen hususlara aykırı davranması halinde oluşabilecek data kaybı ve dataların açığa çıkması halinde sorumlu tutulamaz


Madde 9 - Yazılımın Mülkiyeti

9.1 - Sunulan emlakkobi yazılımı, yazılım kaynak kodları, temalar, tasarımlar ve ücretli yada ücretsiz olan diğer tüm ek hizmetlerin mülkiyeti Emlakkobi'ye ait olup, müşteri bunlar üzerinden herhangi bir hak iddia edemez.

9.2 - Emlakkobi, destek ve satış faaliyetlerini durdurması durumunda satın alınan lisanslar için müşterinin yazılımı kullanmasını sağlayabilmek adına gerekli desteği sağlayacaktır.


Madde 10 - Sözleşmenin Süresi ve Diğer Yükümlülükler ;

10.1 - Mücbir Sebepler : İşbu Sözleşme kapsamında, doğal afetler, yangın, savaş, sivil ayaklanma, genel grev, yasal değişiklik halleri Mücbir Sebep sayılacak ve Mücbir Sebep halleri bunlarla sınırlı olacaktır. Mücbir Sebep halleri nedeniyle Tarafların bu Sözleşme’yi ihlal etmesi durumunda ihlalde bulunan Taraf bu ihlalinden dolayı sorumlu olmayacaktır. Mücbir sebepten etkilenen Taraf, yükümlülüklere ne ölçüde uyulmadığını ve uyulamayacağı süreyi, teknik açıdan mümkün olan en kısa zamanda, fakat her durumda mücbir sebep olayının ortaya çıkmasından itibaren en geç 1 (bir) hafta içerisinde yazılı olarak diğer Tarafa bildirecektir (“mücbir sebep bildirimi”). Söz konusu gecikme veya eksiklik sona ererse, mücbir sebepten etkilenen Taraf, mücbir sebep olayının sona erdiğini diğer Tarafa yazılı olarak derhal bildirecektir.Mücbir Sebep halinin etkisinin 1 (bir) aydan fazla sürmesi ve etkilenen Tarafın bu süreç içerisinde yükümlülüğünü yerine getirememesi halinde diğer Taraf Sözleşme’yi tek taraflı ve tazminatsız olarak feshedebilir.

10.2 - İşbu sözleşme sisteme kayıt olunmasıyla yada herhangi bir emlakkobi hizmetinin satın alınmasıyla devreye girer, hizmet alınmaya devam edildiği müddetçe geçerli olur.

10.3 - Uyuşmazlık halinde Alanya Mahkeme ve İcra Daireleri yetkilidir.

Bize Ulaşın

Çağrı merkezimiz
hafta içi (10:00 - 19:00) saatleri
arasında hizmet vermektedir.

0 (242) 252 00 07

Ödeme Güvenliği